Przed przystąpieniem do czytania skonsultuj się ze swoim psychiatrą lub bioenergoterapeutą.

sobota, 10 stycznia 2015

"Inferno"

Pani w pociągu, która siedziała naprzeciwko mnie, czytała "Infero" Dan Brown'a. Do zakupu tego bestsellera się zbierałem już od dawna, ale jakoś nie wyszło do tej pory. No więc cóż zrobić? Skoro jednak wszystkie znaki na ziemi (w książce która ostatnio czytałem też były odniesienia do Dantego), chcąc nie chcąc, mnie do Piekła odsyłają, to nie zostało mi nic innego jak ów zakup dokonać.

Jak tylko dojechałem na centralny to prosto z pociągu skierowałem się do księgarni na dworcu i wzbogaciłem swoją bibliotekę o kolejny wolumin. Żeby było ciekawiej i aby móc dłużej się lekturą rozkoszować nie kupiłem jej w języku polskim. Czytanie literatury w obcej mowie idzie mi jednak wolniej.

14 komentarzy:

 1. Inferno jest całkiem ciekawe, choć generalnie nie przepadam za Danem Brownem. Nie będę spoilerować, ale koniec jest zaskakujący i na pewno nie tego się spodziewałam! :D
  A jaką wersję językową wybrałeś? Oryginał? Czy włoski? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie było w księgarni wersji włoskiej, a skusiłbym się :P jedyna wersja jaka była, którą mogłem zrozumieć to oryginał.

   Usuń
  2. "Czytanie literatury w obcej mowie idzie mi jednak wolniej"-
   Ale jaka będzie satysfakcja z przeczytania obcych literek :-)
   Angielski czy włoski znasz lepiej?

   Flo

   Usuń
  3. Pocieszę, że podobno Dan Brown jest prosty do czytania po angielsku, wszyscy polecają go właśnie jako lekturę do poćwiczenia języka - największą tylko trudność stanowi terminologia techniczna, te jakieś dziwne maszyny et cetera.

   Usuń
  4. Trudno powiedzieć czy włoski znam lepiej czy angielski. Certyfikatu z żadnego nie mam z nich, chociaż bez problemu się komunikuję. Włoskiego jednak uczyłem się intensywniej, a angielskiego zdecydowanie dłużej.

   Usuń
  5. dlaczego usunąłeś moją odpowiedź?

   Flo

   Usuń
  6. Bo najpierw usunąłem swoją i Twoja traciła sens:P

   Usuń
 2. Zainwestuj w kindle'a albo jakiś inny czynnik. Książka papierowa w łapie to fajna rzecz ale oszczędność kasy i miejsca w domu (!!!) ogromna. A i czyta się naprawdę fajnie. Poza tym to inwestycja anestezjologiczno-zawodowa! xD

  masia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wyobraź sobie jak pięknie będzie wyglądała biblioteczka za kilka lat :D

   Usuń
  2. Właśnie mi się marzy taka biblioteczka :D

   Usuń
 3. Cześć co sądzisz, bądź sądzicie (czytelnicy) o książce "Oznaki życia.Przypadki z intensywnej terapii" autorstwa Kena Hillmana?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubie czytać Hene Hillman. Moim zdaniem pisze bardzo przystępnym językiem. Książki są dość ciekawe, jest sporo przykładów. Inferno niestety nie mogę znaleźć. Pozostaje mi chyba zamówić przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 5. jakkolwiek to nie zabrzmi: Inferno wciąga. Inferno polecam ;)

  OdpowiedzUsuń