Przed przystąpieniem do czytania skonsultuj się ze swoim psychiatrą lub bioenergoterapeutą.

poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Żabka

Polacy są podobno w dużej części narodem katolickim (aczkolwiek Wielki Piątek jest normalnym dniem roboczym). Piękny przykład owej polskiej religijności mogłem dziś zaobserwować.

Wychodzę po Mszy św. z kościoła. Słońce lekko świeci, fontanna wodą tryska, wiater wieje.  I co robią pobożni parafianie po błogosławieństwie?? Idą sobie do Żabki na zakupy. I to nie jedna czy dwie osoby, ale cała procesja, że do sklepu kolejni pielgrzymowicze wejść nie mogą, aby celebrować Wielkanoc.

Nie wiem czego ci ludzie jeszcze nie kupili w hipermarketach przed świętami, że już dzisiaj muszą biec do sklepu. Pewnie gdyby Lidl albo inne Biedronki byłby otwarte to również nie brakowałoby klientów w kolejkach do kasy.

11 komentarzy:

 1. piwa, wina, wódki ewentualnie popitki. Obserwacja sprzed kilku lat i zapewne nic się nie zmieniło. Sam napisałeś, że "podobno jesteśmy katolikami" parafrazując podobno czyni różnicę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałem identycznie - wracając z wieczornej Mszy św. rozmawiam z sąsiadem. "No to co? Odprowadzę Pana kawałek bo po drodze"

  "A niee...je jeszcze muszę...."
  ??
  "No po mszy jest przecież - do sklepu idę..."
  ZONG! Niby sprawa osobista ale jednak budzi to niesmak i razi trochę w oczy ;)

  NonNocere

  OdpowiedzUsuń
 3. Az boje sie co pomyslalbys o poboznosci Hiszpanow ktorzy po mszy udaja sie calymi rodzinami do poobliskiego baru na piwo... A widok ksiedza zapraszajacego po pasterca na degustacje wina moglby przyprawic Cie zapewne o zawal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjście na piwo, a po zakupy to różnica :P

   Usuń
 4. Najpierw przegląd mody wiosennej w kościele, a następnie w celu nawiązania bliższych znajomości i podyskutowania na tematy związane z polską gospodarką ruszyli do sklepu o subtelnej nazwie Żabka.

  Klara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka wiosenna moda, to nie była:P

   Usuń
 5. Wizyta w Żabce to raczej mały świąteczny grzeszek. Na wrocławskim rynku, w Święta, panie z parasolkami namawiają na peep-show, i - o losie - chętnych nie brakuje ;)( To dopiero pomysł na świętowanie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy ma swoje sposoby na świętowanie takich dni i szczerze mówiąc (mimo, że sam nie musiałem z żabki korzystać) to nie widzę w tym nic złego. Bo.. co? A rozbieżności z "byciem katolikami" i wizytą w żabce jakoś nie dostrzegam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tym właśnie polega to bycie rzekomym katolikiem. Bo rozbieżność jest na pierwszy rzut oka...

   Usuń
 7. No w tym sensie fakt. Chyba tak samo na blogu, jak w dyskusji realnej, trudno spierać się na tematy polityczne i religijne ;)

  OdpowiedzUsuń