Przed przystąpieniem do czytania skonsultuj się ze swoim psychiatrą lub bioenergoterapeutą.

środa, 30 grudnia 2015

Postanowienia noworoczne

Kiedyś znajomy mi powiedział, że na nowy rok lepiej jest mieć jedno postanowienie, ale konkretne, niż kilka mniej konkretnych, bo wtedy i tak nic się nie uda. Nie wiem czy się zgodzę, ale wziąłem listę, którą zrobiłem rok temu i tak po kolei analizowałem co mi się udało a co nie.

1. Wakacje.
Wybrałem sobie 4 miejsca gdzie spędzę urlop. Tutaj skuteczność wynosiła 50%. W dwa założone miejsca pojechałem, w dwa pozostałe nie. Nie pojechałem, bo pojechałem w inne. Jakoś przebolałem, że zamiast na Kretę poleciałem na Rodos. Ogólnie ten punkt odhaczam jako wykonany.

2. Chodzić regularnie na basen.
Mniejszym drukiem dopisałem 'lub inna regularna aktywność sportowa'. W 2014 zaniedbałem trochę rower. W tym roku miałem się z nim przeprosić - bywało różnie. Za to na basen zacząłem chodzić. Z mniejszą lub większą regularnością. Większa była w zimie. W lecie różnie bywało. Ale można do tegu punktu zaliczyć kąpiele w morzu, oceanie i basenach w hotelach, więc punkt numer dwa też uważam za wykonany i należy go kontynuować w przyszłym roku.

3. Kupić kilka sprzętów z działu 'elektronika'.
Zrealizowane w 150%. 

4. Regularne odżywianie.
Zasadniczo regularnie się odżywiam - znaczy, że jadam codziennie. Śniadania o tej samej porze, ale pozostałe posiłki codziennie były o innej. Nie będę obiecywał, że się poprawię, bo w mojej pracy to nie jest zbyt możliwe.

5. Wybrać się na kilka koncertów.
Planowałem na minumum 4 koncerty. Na jeden miałem już bilet, ale z przyczyn osobistych nie mogłem się pojawić. Na drugi nie pojechałem, bo bilet na samolot był za drogi, a poza tym napięta sytuacja w Paryżu nie zachęcała do tego, aby tam przyjechać. Dwa pozostałe koncerty - hmm... nie jestem w stanie w weekend przelecieć przez ocean i wrócić, zaliczyć koncert i zwiedzanie. Zmiana czasu też nawet korzystnie tu nie działała. Punkt do zaliczenia w przyszłym roku

6 . Kurs tańca.
Nie zapisałem się na kurs tańca, a kręcenie zgrabnym tyłkiem na imprezach nie można uznać za podnoszenie umiejętności tanecznych. Ja chcę się nauczyć w końcu dobrze tańczyć, zwłaszcza tango argentyńskie, bachatę i  salsę. Obiecuję, że zapiszę się w przyszłym roku. Przynajmniej spróbuję :P

7. 22 miasta/ 12 państw.
W ciągu roku ten punkt ewolował. Były wersje różne. Odwiedzę 22 miasta w 12 różnych krajach. Później, że obojętnie jakie 22 miasta, albo 12 krajów. A na końcu wyszło chyba, że albo 22 miasta, albo 12 krajów. Sam się już w tym pogubiłem.
W 100% nie dało się zrealizować jakiekolwiek powyższej kombinacji. Można różnie na ten punkt patrzeć, ale wyszło mi że zwiedziłem 18 miast w 9 krajach (jeden z tych krajów odwiedziłem trzykrotnie). Wynik całkiem niezły. Cóż, zabrakło mi czasu. Rok ma tylko 12 miesięcy. Na przyszły rok punkt podróże ulega znacznej modyfikacji.

Patrząc tam teraz całościowo to jestem zadowolony z ostatnich 12 miesięcy. Dobrze się bawiłem, wiele rzeczy zrealizowałem przynajmniej w jakimś dużym zakresie. To co się nie udało to mogę sobie różnie tłumaczyć - wiem kiedy była to moja wina, a kiedy nie.

Na przyszły rok lista powoli już się tworzy. Trochę zmieni się trend, ale to przez pracę, co mnie nawet cieszy. W 2016 na pewno nie będę się nudzić.


Dzisiaj szybciutko się pożegnaliśmy. Jutro mamy wolne. Większość oddziałów pracowała do południa. Z powodu małej liczby operacji wypisałem jednego pana na urologię. Jedno łóżko będzie jeszcze w najbliższych godzinach zwolnione - rano dołączyliśmy pacjentce aparaturę oraz leki i teraz spokojnie odchodzi. Wspólnie z internistami i kardiologami nie udało nam się wygrać. Może w przyszłym roku będzie więcej szczęścia. Szef życzył mi udanej zabawy sylwestrowej i żebym się fajerwerkami nie bawił.

Szczęśliwego Nowego Roku!!

14 komentarzy:

 1. Moje postanowienie jest takie, iż nigdy w życiu nie wyjdę za mąż, ale za to właśnie obiecałam sobie, że od nowego roku basen minimum 3 razy w tygodniu, musi być! :D ;-)
  Również Szczęśliwego Nowego Roku - niech pozwoli zrealizować Twoje plany, marzenia, dotrzymać podjęte decyzje oraz odnieść sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądry dowcipny Doktorze, życzę Ci lepszego przyszłego roku niż ten mijający. Życzę Ci też miłosci z wzajemnością a szaną trwałości:)
  Twój stały czytelnik
  Mat

  OdpowiedzUsuń
 3. Aby kolejne lata były coraz bardziej owocne i satysfakcjonujące :)
  Pozdrawiam bardzo serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak w języku medycznym prawidłowo/inaczej mówi się na "głupiego jasia" ? Pozdrawiam i życzę szczesliwego nowego roku 2016 doktorze!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedni używają midazolam inni inne BZD. W zależności od tego co ma szpital i co lubi dany anestezjolog.

  OdpowiedzUsuń
 6. aha, a ma to inne działanie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam Serdecznie, Jestem na bio-chem (2LO), mam rozszerzona biologię, chemię i fizykę. Najbardziej lubie biologię. Czy jest to blog w którym moge sie dowiedzieć co jeszcze trzeba zrobić zeby sie dostać na studia medycyny- wydzial lekarski? Chciałabym skonczyć radiologię. Nie pochodzę z rodziny lekarskiej. Jakieś porady? Zastrzeżenia? Bądź inne podpowiedzi. Byłabym wdzięczna (za mądre i rozsądne porady). Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Erjota skończył medycynę już jakiś czas temu więc o rekrutacji będzie wiedział niewiele. Sugerowałabym popatrzeć na fora poszczególnych uczelni i fora maturalne. No i oczywiście na strony odpowiednich jednostek akademickich. Wymagane przedmioty powinny pojawić się przed składaniem pierwszych deklaracji maturalnych, a już na pewno przed ostatecznymi, czyli lada moment. A ważne są progi, progi i jeszcze raz progi.

  Powodzenia,
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bo prawie jebnąłem głową w ekran :]

   Usuń
 9. Nie ma za co, to było w hołdzie dla Twojej anielskiej cierpliwości ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Panie doktorze, wspaniały blog! Życzymy spełnienia wszystkich życzeń, a przy okazji zapraszamy do rejestracji na naszym portalu- http://znajdzlekarza.pl/anestezjolog/Warszawa
  Naszym postanowieniem noworocznym jest zwiększenie ilości lekarzy!

  OdpowiedzUsuń