Przed przystąpieniem do czytania skonsultuj się ze swoim psychiatrą lub bioenergoterapeutą.

sobota, 25 lipca 2015

Trylogia szpiegowska

"Nielegalni" 
"Niewierni" 
"Nieśmiertelni"

"Severski zdradził kiedyś, że po przeczytaniu Millenium Larssona doszedł do wniosku, że skoro Larsson, którego poznał, potrafił tak pisać, to on potrafi co najmniej tak dobrze. Nie pomylił się." - z okładki drugiej części pt. "Niewierni"

Przeczytałem kiedyś Millenium, a teraz przeczytałem Trylogię Severskiego. Rzeczywiście autor nie pomylił się. Potrafił napisać jak Larsson - sam zresztą w swojej twórczości nawiązywał do postaci Lisbeth Salander. Ponadto opisy, które czasami były zbyt długie i trochę mnie nudziły. Poza tym akcja rozgrywa się bardzo ciekawie i potrafi zaskakiwać.

Szkoda, że nie ma kolejnej części (wtedy to by zresztą nie była trylogia:P), bo po zakończeniu ostatniej powieści dopiero mogłoby być gorąco na scenie politycznej. Kilka wątków zostało bez jakiegoś wyjaśniającego finału (zwłaszcza to co się stało w Szwecji). A może właśnie o to chodzi, że każdy może sobie dopowiedzieć co chce i stworzyć własne, spektakularne zakończenie.

Finał znajomości Konrada i Miszy z jednej może być dla czytelnika zaskoczeniem, ale z drugiej strony mnie nie zdziwił. Od pierwszej części widać, że między oba panami jest niepisana zasada lojalności i uczciwości, której oboje starają się przestrzegać, mimo że są po różnych stronach barykady.

Na taki dwutygodniowy urlop w sam raz do poczytania.

9 komentarzy:

 1. pytanie troche nie na temat książek....
  chcialem sie gdzies zapytac, zebys odpowiedzial na pewno xD
  Słuchaj...
  kiedy wybiera się specjalizacje? teraz zaczne 2 kl. LO na bio-chem (rozszerzenie mam z biologi, chemi i fizyki) dobre to rozszerzenia na medycyne? Wgl jakie przedmioty są na medycynie? Dużo kosztują studia? I czy praktyki w szpitalu i na blogu operacyjnym zaczynaja sie od 1 roku? ....
  PS. jesli takie pytanie już padło wcześniej to przepraszam, od niedawna obserwuję twojego bloga.
  Adam L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Specjalizację wybiera się w 3 kl. gimnazjum, więc jeśli tego nie zrobiłeś, to masz przekichane- już po ptokach. Niepotrzebnie więc poszedłeś na biol-chem (zresztą to i tak najgorsza opcja, żeby pisać maturę z biologii i chemii). Na medycynie przedmioty są różne- niektóre trudne (Jan Kochanowski a kształtowanie się DSM-V), niektóre prostsze (szydełkowanie i koszykarstwo stosowane). Koszt studiów zależy od studenta- niektórzy noszą złote stetoskopy, niektórzy podpieprzają pacjentom obiady na zajęciach, tudzież podgryzają tynk ze ścian w akademiku (co kto lubi). Blog operacyjny natomiast można rozpocząć kiedy się chce, może być tylko problem z folołersami, więc podczep się pod jakieś mafaszyn czy cuś.
   Mam nadzieję, że pomogłem.
   Jarosław S.

   Usuń
 2. Hej :) rozumiem, że Adam L. napisał komentarz w niewłaściwym miejscu, po prostu chciałby się zorientować co i jak, skoro marzy o medycynie, ale nie trzeba od razu go wyśmiewać. Wiadomo, jak chcesz zdawać biologię i chemię nastrzela to idź na taki profil, zamiast fizyki lepiej mieć matematykę rozszerzoną, której wymaga Warszawa i Kraków. Reszty dowiesz się jak już bd wybierać uczelnię, pierwsze trzeba zdać odpowiednio maturę:)
  Pozdrawiam, Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, dziękuję za zrozumienie mnie w tej kwesti. Myśłem że bywają tu ludzie trochę milsi (Jarosław S.) ale są i lepsi (Magda). Nie wiem o co chodzi z wybraniem specjalizacji w 3 klasie gimnazjum. Ja mam już wybraną tylko decyduje sie o tym ostatecznie chyba na końcu studiów ( na 6 roku).
   Pozdrawiam,
   Adam L.
   PS. lekarze powinni być chyba trochę bardziej uprzejmi do ludzi? nie Jarosławie S. ?

   Usuń
  2. Nie mam pojęcia, skąd wywnioskowałeś, że gdziekolwiek mają się znajdować ludzie "milsi". "Wybranej" specjalizacji gratuluję i szczerze podziwiam. Co do bycia "uprzejmym", to nie- lekarze to ludzie i nie POWINNI być "uprzejmi" względem ludzi. Na pewno względem pacjentów (bardziej empatia, ale niech będzie), ale niekoniecznie względem ludzi, a już na pewno nie ma takiego obowiązku, jeśli chodzi o kogoś, kto nie zadał sobie żadnego trudu w kierunku poszukania odpowiedzi w guglu (serio?) i zadaje pytanie na przypadkowym blogu (znów nie zadałeś sobie nawet tyle trudu, żeby kliknąć na OPIS STUDIÓW u góry)- miejscu, które do tego nie służy. Ale żeby nie było, że skończonym penisem jestem i dziatwę od studiów odstraszam, proszsz- mefor.me i forum.biolog.pl

   JS

   PS. Kwestii przez dwa i na końcu i uprzejmi DLA (w stosunku do, względem), ale nie DO, bo nie pasuje.

   Usuń
  3. Ale z ciebie buc Jareczku ...

   Usuń
  4. Dziekuję za odpowiedź, proszę przeczytać pierwsze zdanie z mojej wypowiedzi. i prosze jeszcze raz o uszanowanie tego, myślałem ze tu pisza lekarze i dowiem sie prawdy? Ten blog chyba nie dotyczy medycyny... dziekuje za wszystkie komentarze, jesli chodzi o specjalizacje to JEST TO TYLKO W PLANACH....
   ale te ludziska przekręcają... ;/ hah.... ;C
   pozdrawiam,
   Adam L.
   PS. nie bd juz tu zagradal wiec nie trzeba odpisywac

   Usuń
 3. Aby isc na medycyne trzeba byc niewiadomo jakim geniuszem z chemii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, nie radzę się tu pytać, ludzie są nieuprzejmi....
   Dobrze jeśli kumasz tą chemię ale ważna jest biologia.. matura z chemi też powinna być
   pozdrawiam Krzysiek

   Usuń