Przed przystąpieniem do czytania skonsultuj się ze swoim psychiatrą lub bioenergoterapeutą.

piątek, 10 maja 2013

Konkurs żywieniowy - II edycja

Tydzień pracowity, ale piątek jednak okazał się dydaktyczny. Dlatego dzisiaj nie będzie historii wziętej z życia stażysty, a będzie konkursowo. Jakoś ostatnio na oddziale obfitują pacjentki z rożnymi guzami. Powody ich powstawania są różne. Od infekcji wirusem HPV, poprzez palenie tytoniu, a kończąc na diecie ubogiej w warzywa i owoce.

Miesiąc temu pisałem już o konkursie. II edycja konkursu żywieniowego Nestlé, jest skierowana do studentów i absolwentów, którzy w przyszłości będą specjalistami z obszarów zdrowia i prawidłowego odżywiania oraz do pasjonatów tych zagadnień. Studenci medycyny mają swój portal od przypadków do diagnozowania, a przyszli dietetycy mają możliwość spróbowania wykorzystania zdobytej już wiedzy w konkursie.

Tegorocznym zadaniem konkursowym jest ułożenie dla 4-osobowej rodziny Natalii Honoraty Witalnej optymalnego planu zdrowego odżywiania i modyfikacji stylu życia.Zadanie konkursowe wymaga od uczestników wiedzy, zaangażowania i pomysłowości. Zamysłem konkursu jest, podobnie jak w ubiegłym roku, było danie studentom możliwości praktycznego sprawdzenia zdobytej dotąd wiedzy. Na Facebooku mogą oni śledzić nawyki żywieniowe Tomka, Agnieszki, Julki i Lenki, dopytując Natalię nie tylko o szczegóły diety, alet także o inne czynniki wpływające na stan ich zdrowia, takie jak np. aktywność fizyczna czy zainteresowania.

Ponad 75% polskich studentów określa praktyki związane z kierunkiem studiów jako najlepszą formę zdobywania doświadczenia zawodowego. Na to zapotrzebowanie odpowiada firma Nestle, zapraszając studentów i absolwentów zainteresowanych zdrowym żywieniem i stylem życia do II już edycji projektu żywieniowego. 

Nagrodami są: praktyka w Centrum ds. Żywienia Nestle Polska S.A., studia podyplomowe z zakresu żywienia oraz udział w ogólnopolskiej konferencji żywieniowej i szkolenie z autoprezentacji, prowadzone przez agencję Synertime. Także jest o co walczyć!!

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i do 19. maja 2013 przesłać swoją pracę na adres konkursnhw@pl.nestle.com

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronach interentowych: facebook.com/NestlePolskaNHW oraz www.nestle.pl

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz