Przed przystąpieniem do czytania skonsultuj się ze swoim psychiatrą lub bioenergoterapeutą.

piątek, 9 czerwca 2017

Piątek

Z okazji mojego przystosowywania się po urlopie do pracy, nie wiedzieć czemu nie byłem w tym tygodniu obdarowany zbyt wieloma obowiązkami. Taki stan rzeczy bardzo mnie męczy, bo wówczas muszę sam sobie szukać zajęcia, a to nie lada wyzwanie. I to ciągłe spoglądanie na zegarek i myślenie: a w Punta Cana jest dopiero 7 rano...

Dzisiaj już od 10.30 nie miałem co robić.  Dlatego zająłem się jedzeniem arbuza przez pół godziny. Co prawda godzinę wcześniej rozpocząłem dość ambitne znieczulenie do dużej operacji i liczyłem, że trochę zabawię na sali operacyjnej, ale szef przysłał do mnie pana Czesława, który mnie zastąpił. Sam nie wiem po co. Wywołało to burzę wśród pielęgniarek, bo nasz pan Czesio doprowadza je do białej gorączki.

W ramach protestu jedna pokazała mi, środkowy palec i zaczęła mi grozić, że mi nogi z dupy powyrywa.
Jeśli faktycznie by to zrobiła, to wtedy jej szanse spotykania się z panem Czesiem na sali operacyjnej wzrosną, bo ja wtedy na pewno bym nie przyszedł (w sensie dosłownym).

4 komentarze:

 1. Witam powiedz jak radzisz sobię z rozmową (trudną) z rodziną pacjenta czy może jednak szef bierze na siebie ciężar tych rozmów ja przyznam że dla mnie to koszmar i zawsze modlę się aby szef mnie nie wskazał do tego niewdziecznego zadania :/
  Pozdrawiam
  PK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmowa jak rozmowa.Traktuję to jak normalny obowiązek. Zawsze dbam o spokojną atmosferę - nigdy na korytarzu. Często proponuje się coś do picia (kawa/herbata/woda). Na ogół prowadzę rozmowę z kimś starszym co ewentualnie koryguje to co mówię niedokładnie lub dopowiada.

   Usuń
 2. erjota, poradź. Zastanawiam się nad tą anestezjo i zastanawiam, za chwilę skończy się rekrutacja i trzeba gdzieś złożyć papiery (kończę staż podyplomowy). Większość osób mnie zniechęca, że bez sensu, niegabinetowa, będzie mi szpital wciskal mnóstwo dyżurów,zero życia. Naprawdę wszyscy anestezjolodzy tak dużo pracują czy to tylko kwestia wyboru? Wybrałbys anestezjologię drugi raz?

  OdpowiedzUsuń