Przed przystąpieniem do czytania skonsultuj się ze swoim psychiatrą lub bioenergoterapeutą.

poniedziałek, 6 lutego 2017

Zrelaksowany i szczęśliwy

Zacząłem dzień w dobrym humorze. Niestety tym się nie mógł pochwalić mój anestezjologiczny personel. Cześć się pochorowała, część na urlopach, a część odsypia. Z tego powodu oddelegowano ludzi z intesywnej terapii do gościnnych występów na salach operacyjnych. W ten sposób 1/3 personelu była wykwalifikowana, 1/3 niewyspecjalizowana ale ogarniająca pracę na bloku i 1/3 wyspecjalizowana ale nie ogarniająca pracy na bloku. Trzeba przyznać, że takie combo dawno u nas było.

Me gusta cuando sexy te me pegas
Tu seducción a la hora de bailar


Zrobiłem pierwsze dwa zabiegi na maskę krtaniową. Uknułem chytry plan, aby zjeść w międzyczasie śniadanie. Plany mają to do siebie, że zwykły nie wychodzić - tak też było i tym razem. Ordynator oddelegował mnie do znieczulenia dzieci. Przez to śniadanie zjadłem już przed 11.
Przy okazji dowiedziałem się, że pielęgniarki na sali pooperacyjnej najbardziej lubią jak ja znieczulam dzieci, bo zawsze po wybudzeniu są spokojnie. W przypadku innych lekarzy nie zaobserwowano takiej prawidłowości. Może mam rękę do dzieci :P

Es que tu cuerpo es pura adrenalina
Que por dentro me atrapa
Me tiene al borde de la locura


Wydawałoby się że będzie dalsza część dnia spokojna, to mnie znowu przestawiono i wylądowałem na chirurgii ogólnej. Najlepiej jakbym wówczas się rozdwoił. Jednego pacjenta aktualnie należało wybudzić, a drugiemu założyć cewnik periduralny i centralne wkłucie. Wybudzający się pacjent postanowił sobie zafundować laryngospazmus - co tylko wydłużyło proces wybudzania i odstawienia go na salę pooperacyjną.

Nim wszystkie rurki pozakładałem była już 13.30 i czas myśleć  o obiedzie. Ordynator postanowił pospisywać ciśnienia, a ja mogłem zjeść swoje penne con pesto. Po 20 minutach wróciłem. Szef poniósł fiasko próbując fentanylem popsuć pacjenta i pozostawił go w stabilnym stanie na mojej łasce. I taki stan trwał właściwie, aż wyszedłem do domu. Co prawda musiałem nieco dłużej zostać, ale mimo tego wychodziłem w dobrym nastroju. Nawet w lepszym niż przyszedłem.

Escucha baby
Si solo supieras
Que tienes algo que me hace vibrar Tus movimientos a mí me aceleran
Cuando empezamos no puedo parar


Mój dobry humor nawet zauważyły pielęgniarki z intensywnej terapii.
Pielęgniarka: Tak późno wychodzisz i jesteś jeszcze zadowolony i coś tam sobie podśpiewujesz?
Ja: Od jutro urlop.
Pielęgniarka: Jedziesz na urlop? W lutym? 
Ja: Szef od jutra ma urlop.
Pielęgniarka: No to faktycznie tak jakbyś ty miał wolne.
Ja: Dlatego mogę się już czuć zrelaksowany i szczęśliwy. Pomimo tego iż dopiero jest poniedziałek.

2 komentarze:

  1. Laryngospasmus...za szybko czy moze odessales tubusa? Bylo moze negative pressure pulmonary oedema?

    OdpowiedzUsuń