Przed przystąpieniem do czytania skonsultuj się ze swoim psychiatrą lub bioenergoterapeutą.

wtorek, 10 grudnia 2013

"Poradnik Rehabilitacji Domowej"


http://www.wydawnictwom.pl/p/1067/poradnik-rehabilitacji-domowej

Nie jesteś lekarzem, rehabilitantem, a chcesz pomóc bliskiej Ci osobie? Poradnik rehabilitacji domowej pomoże Ci zmierzyć się z trudną sytuacją.

Poradnik adresowany jest do bliskich osób, które w wyniku różnych urazów unieruchomione zostały w łóżku, a także do tych, którzy po doznanych urazach samodzielnie wracają do formy. Zawiera on liczne ilustracje proponowanych ćwiczeń. Prosty, przejrzysty język komentarzy sprawia, że tekst trafia do każdego Czytelnika!
                                       
Autorki PORADNIKA REHABILITACJI DOMOWEJ prezentują sposoby przenoszenia oraz przemieszczania się chorego, zwracając uwagę na bezpieczeństwo osoby chorej i opiekującej się nią.
Ze wskazówek zawartych w PORADNIKU REHABILITACJI DOMOWEJ skorzystać mogą także osoby, które są w stanie samodzielnie wykonywać proste ćwiczenia poprawiające ich sprawność ruchową.
Wśród proponowanych ćwiczeń znajdują się między innymi: ćwiczenia przeciwzakrzepowe, oddechowe, wzmacniające siłę mięśniową, poprawiające zakres ruchu rozluźniające, mięśni twarzy i usprawniające połykanie pokarmu.
Czytelnik zdobędzie także wiedzę na temat profilaktyki odleżyn, dowie się jak postępować w przypadku pielęgnacji osoby po udarze mózgu, czy po skomplikowanych złamaniach.
Istotną rolę w procesie rehabilitacji chorego odgrywają metody relaksacyjne wspomagające walkę ze stresem.
Proponowane ćwiczenia relaksacyjne wspomagają inne formy terapii i przyspieszają powrót do zdrowia.

                                                                                 ***
KONIK ANITA, PATEREK ANNA –  autorki poradnika, absolwentki kierunku rehabilitacji ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, są czynnymi fizjoterapeutkami, posiadającymi wszechstronne doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy w renomowanych placówkach szpitalnych

11 komentarzy:

 1. Oj Rafał, Rafał...

  OdpowiedzUsuń
 2. ??? co to, Rafał?

  OdpowiedzUsuń
 3. Po prostu robię komuś uprzejmość użyczając kawałka mojej przestrzeni w internecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. o żesz w mordę! już myślałam, że ktoś nam Cię ukradł;) Książka na pewno godna uwagi, ale nie koniecznie mojej. (oby nigdy nie była mi potrzebna) /pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze że na rynku są takie wydawnictwa... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rafał kiedy nowe wpisy ale takie typowe?:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wracaj nudno bez Ciebie... :(

  Aga

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie masz nowego wpisu więc w tym chciałam Ci życzyć zdrowych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku aby przyniósł Ci radość i spełnienie zarówno zawodowe jak i prywatne.

  Mia:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobry podręcznik, szczególnie dla ludzi, którzy mają chorych w rodzinie. Dobrze opisana profilaktyka odleżyn i ćwiczenia też bardzo proste a skuteczne ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyda mi się na pewno :) udostępnię chętnie dla swoich znajomych :)

  OdpowiedzUsuń